HERMANUS - POZOROVÁNÍ VELRYB

Město Hermanus, které se nachází 140 km jihovýchodně od Kapského Města, je bez nadsázky považováno za světové centrum pro pozorování velryb jižních, které se vyskytují pouze na několika místech na jižní polokouli. Velryby se připlouvají pářit do zátoky Walker Bay v srpnu a zůstávají v této oblasti až do konce listopadu, kdy odplouvají zpět do studenějších vod směrem k Antarktidě

Po odjezdu z hotelu pojedeme vyhlídkovou trasou kolem zátoky False Bay, přes Pringle Bay a Betty's Bay až do Hermanusu. Po cestě uděláme několik zastávek na focení úchvatných přírodních scenérií, jež naskýtá pobřeží Atlantického oceánu.

Velryby je možné pozorovat přímo ze břehu v centru města Hermanus a z okolních útesů. V případě zájmu pro vás zarezervujeme plavbu lodí zátokou Walker Bay, během které budeme mít velryby takřka na dosah ruky. Od kvalifikovaného průvodce se dozvíme mnoho zajímavostí o životě těchto kytovců. Plavba trvá přibližně dvě až tři hodiny a kromě velryb je možné pozorovat delfíny, tuleně a další mořské živočichy.

Velryby jižní dorůstají do hmotnosti 40 tun, což je pro srovnání ekvivalent váhy deseti afrických slonů, délky 17 metrů a dožívají se věku až přes 100 let. Přestože komerční lov velryb byl zakázán před mnoha lety, patří velryby jižní stále k ohroženým druhům. Dle posledních odhadů žije na planetě pouze cca 3 000 kusů.

Cestou zpět pojedeme přes horskou soutěsku Sir Lowry's Pass.

Přestože naše úspěšnost při pozorování velryb je během sezóny velmi vysoká, nemůžeme vám jejich výskyt 100% garantovat.

Trasu výletu a délku zastávek je možné upravit dle vašich individuálních požadavků.

Cena na vyzádání.