POTÁPĚNÍ SE ŽRALOKY

Není mnoho míst na planetě, kde se můžete setkat tváří v tvář s velkým bílým žralokem. Městečko Gaansbaai v zátoce Walker Bay je právem považováno za světové centrum pro pozorování těchto žraloků.

Gansbaai se nachází přibližně 2 a půl hodiny cesty autem od Kapského Města, která vede vyhlídkovou trasou kolem pobřeží Atlantického oceánu včetně města Hermanus, známého svou přítomností velryb jižních.

Odjezd z hotelu je v časných raních hodinách.

Po příjezdu do Gansbaai následuje lehké občerstvení a instruktáž o plavbě a ponoru v kleci. Plavba k ostrovům Geyser a Dyer, v jejichž okolí se realizuje samotný ponor, trvá kolem 30 minut.  

Při samostatném ponoru v kleci nejste příliš hluboko pod vodní hladinou, proto nemusíte mít kyslíkový přístroj a není požadována potápěčská licence.  

Kromě žraloků je možné během plavby pozorovat rozmanité vodní živočichy zahrnující velryby, tuleně, tučňáky a velké množství mořských ptáků.

Plavba na moři trvá přibližně 3 hodiny a je zakončena opět lehkým občerstvením a promítáním videa z vašeho výletu, které si můžete zakoupit.

Výlet není sezónní a realizuje se 7 dní v týdnu po dobu celého roku. Loď nevyplouvá v případě nepříznivých klimatických podmínek. 

Cena na vyžádání.