STŘELKOVÝ MYS

Střelkový mys je nejjižnějším místem afrického kontinentu. Poledník, který jím prochází, zároveň představuje pomyslnou hranici mezi Atlantickým a Indickým oceánem.

Střelkový mys se nachází přibližně 230 km východně od Kapského Města. Protože cesta trvá několik hodin, je ideální cestu rozdělit na dva dny a výlet doplnit potápěním se se žraloky v Gansbaai.

1. den - na Sřelkový mys pojedeme krásnou jihoafrickou krajinou do Agulhas National Park. Střelkový mys (Cape Agulhas) je nejjižnější místo Afrického kontinentu a místo, kde se střetávají vody Indického a Atlantického oceánu. Po prohlídce Střelkového mysu a Národního parku Agulhas se přesuneme do města Gansbaai, kde se ubytujeme.

2. den - dopoledne plavba lodí k ostrovu Dyer Island, během níž uvidíte takzvanou velkou pětku mořských živočichů (Big 5 marine animals) - velryby, žraloky, delfíny, tuleně a tučňáky. V rámci této plavby, která trvá 2 až 3 hodiny, je možné za příplatek absolvovat ponor v kleci a pozorovat velké bílé žraloky z bezprosřední blízkosti (cage diving). Poté pojedeme do městečka Hermanus, které je považováno za světové centrum pro pozorování velryb jižních, které připlouvají k pevnině až na vzdálenost 20 metrů. Velryby se v Hermanusu vyskytují od srpna do konce listopadu. Zpáteční cesta z Hermanusu do Kapského Města vede kolem pobřeží Atlantického oceánu a naskýtá úchvatné přírodní scenérie. 

Cena na vyžádání.