KAPSKÉ MĚSTO

Cape Town, neboli Kapské Město, je bezpochyby perlou Jihoafrické republiky. Se svými více než třemi miliony obyvateli je druhou největší metropolí Jihoafrické republiky, hlavním městem provincie Western Cape a zároveň hlavním legislativním městem země. Sídlí tu jihoafrický parlament a další instituce.

Díky svým přírodním scenériím je Kapské město označováno jako jedno z nejkrásnějších měst světa a stalo se oblíbeným turistickým cílem. Kapské Město bylo první evropskou osadou na území dnešní Jihoafrické republiky, proto je Jihoafričany často označováno jako "Mother City" - mateřské město.

Jednou z nejznámějších přírodních pozoruhodností Kapského Města je Stolová hora, kolem níž se rozprostírá Table Mountain National Park. Úchvatnou scenérii také skýtá hornatý Kapský poloostrov zakončený mysem Dobré naděje. Kvůli krásnému výhledu na Atlantik a blízká pohoří též mnoho turistů s oblibou projíždí úzkou silnicí Chapman's Peak Drive, spojující města Noordhoek a Hout Bay.

Díky unikátní poloze Kapského Města je možné za pouhý jeden den navštívit několik různých typů pláží, zasazených v odlišném přírodním prostředí. Pláže při Atlantském oceánu mají většinou chladnější vodu, naproti tomu voda v zátoce False Bay má teplotu vyšší v průměru o 10 °C. Nejznámější kapská pláž Boulders Beach je známá pro svou kolonii afrických tučňáků.

Blízká města Stellenbosch, Paarl a Franschhoek jsou oblíbenými cíli milovníků vína. V okolí je také možné pozorovat velryby a delfíny, město Hermanus je známé velrybím festivalem.