STOLOVÁ HORA - PĚŠÍ VÝSTUP

Výstup na Stolovou horu je bez ohledu na zvolenou trasu nezapomenutelným zážitkem. Z náhorní plošiny na vrcholu Stolové hory je nádherný panoramatický výhled na pohoří 12 Apoštolů táhnoucí se až k mysu Dobré naděje, na Lví hlavu tyčící se do výšky 657 metrů, na čtvrť Camps Bay s písčitými plážemi a na centrum města s přístavem.

Do současné doby bylo zadokumentováno přes 300 různých turistických cest, kterými lze vystoupit na Stolovou horu, což samo o sobě dokládá, jak snadné je při výstupu zabloudit. Zvolenou trasu po konzultaci přizpůsobíme vašim preferencím a fyzickým možnostem.

Délka výstupu je závislá na zvolené trase. Sestup je možný realizovat buď lanovkou, nebo opět pěšky. Celý výlet trvá 6 až 8 hodin. Na vrcholu Stolové hory se nachází restaurace s občerstvením.

Žádná z níže uvedených tras nevyžaduje horolezecké zkušenosti ani vybavení, předpokladem je ale dobrá fyzická kondice.

Je nutné vzít s sebou: 2 litry vody na osobu, opalovací krém, pokrývku hlavy, dobrou turistickou obuv a něco k zakousnutí (energetické tyčinky, ovoce, sušené maso apod.).

Pro výstup vám nabízíme výběr z následujících tras:

Platteklip Gorge

Toto je zřejmě nejjednodušší udržovaná cesta, začíná přibližně 1 km od spodní stanice lanovky na jižní straně Stolové hory. Nahoru se jde do strmého kopce po kamenitých schodech a po horských cestách. Během výstupu je krásný výhled na město, Lví hlavu a Ďáblův vrch (Devil's Peak).

India Venster

India Venster je panoramatická, nicméně poměrně náročná cesta vinoucí se pod lanovkou. Stezka začíná přímo u dolní stanice lanovky. Na několika místech je nutné zdolat až pětimetrové vertikální převýšení. Na technicky náročných místech byly za účelem zvýšení bezpečnosti instalovány kovové úchyty a řetězy. Pokud nemáte závratě a jste ve velmi dobré fyzické kondici - doporučujeme!

Skeleton Gorge

Skeleton Gorge je  náročná cesta začínající v Národní botanické zahradě Kirstenbosch na východním úbočí Stolové hory. Na několika místech je při výstupu nutné lézt po žebřících připevněných ke skále. Tato cesta je vhodná především v letním období, neboť  vede z větší části lesem, který poskytuje příjemný stín. Cesta nás dovede až k nejvyššímu bodu Stolové hory - Maclear's Beacon.

Kasteelspoort

Tato cesta začíná v místě Kloof Nek, v sedle mezi Stolovou horou a Lví hlavou. První část trasy se jde stezkou zvanou Pipe Track, která nabízí krásný výhled na pláže v Camps Bay a na vody Atlantického oceánu. Pak následuje strmé stoupání na vrchol 12 Apoštolů, což je souhrnný název vrcholků na západním úbočí Stolové hory. Po zdolání přibližně 600 m převýšení se dostaneme do Údolí červených bohů (Valley of Red Gods), odkud už budeme směřovat k horní kabině lanovky na vrcholu Stolové hory. Tato cesta je méně náročná než dvě předchozí trasy.    


Cena na vyžádání.: