MYS DOBRÉ NADĚJE

Cape Point, mys Dobré naděje, Simon's Town, kolonie tučňáků afrických na pláži Boulders 

Mys Dobré naděje, který je součástí přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, je ostrý pevninský výběžek vzdálený asi 65 km jižně od Kapského Města. Kromě úchvatné přírodní scenérie zde můžete vidět paviány, zebry, pštrosy, damany a několik druhů antilop. Rezervace je domovem 250 druhů ptáků a 1 100 druhů rostlin.

Cesta na Cape Point z Kapského Města vede městkou čtvrtí Green Point kolem stadionu, kde se v roce 2010 konalo mistrovství světa ve fotbale, dále podél promenády v Sea Point, přes Bantry Bay a Clifton, kde se nachází nádherné pláže a včetně pláže Camps Bay, známé výbornými restauracemi a nočními bary. Dále pak přes Suikerbossie do Hout Bay. V Hout Bay se můžeme zastavit v přístavu na výborné čerstvé "fisch & chips". Následuje úzká silnice spojující města Hout Bay a Noordhoek s nádherným výhledem na Atlantik, známá jako Chapman's Peak Drive.

Z Noordhoeku projedeme přímořskými letovisky Kommetjie, Misty Cliffs a Scarborough do přírodní rezervace Cape Point Nature Reserve, v níž se mys Dobré naděje nachází.

Po krátkém výstupu k původnímu majáku, odkud je nádherný výhled na samotný Cape Point, se vydáme buď autem anebo krátkou procházkou podél Diazovy pláže k mysu Dobré naděje.

Na zpáteční cestě se zastavíme na pláži Boulders, kde budeme mít možnost pozorovat kolonii tučňáků afrických. Tato kolonie je zcela unikátní, sídlí zde několik tisíc těchto zajímavých ptáků.

Dalším místem na naší trase je Simons Town, malebné městečko situované v zátoce False Bay, proslulé výskytem velkých žraloků bílých.

Na zpáteční cestě do hotelu projedeme malebné rybářské městečko Kalk Bay, surfařské středisko Muizenberg a jižní předměstí Kapského Města. Naskytne se nám výhled na Univerzitu Kapského Města a nemocnici, ve které kardiochirurg Christiaan Barnard jako první na světě v roce 1967 provedl úspěšnou transplantaci srdce.

Trasu výletu je možné upravit podle vašich individuálních přání.

Cena na vyžádání.