NÁRODNÍ PARK WEST COAST

Rezervace !Khwa ttu, národní park West Coast, Langebaan, písečné pláže v Blouberg

Po odjezdu z hotelu zamíříme směrem na severozápad od Kapského Města podél pobřeží Atlantického oceánu. Naší první zastávkou bude rezervace !Khwa ttu, kde budeme moci nahlédnout pod pokličku životního stylu a historie prapůvodních obyvatel Jihoafrické republiky - křováků. Seznámíme se s kulturou, jazykem a zvyky této pomalu vymírající skupiny obyvatel černého kontinentu.

Z rezervace !Khwa ttu pojedeme přímo do národního parku West Coast, který je vzdálený 120 kilometrů severně od Kapského Města a rozkládá se na ploše 27 500 hektarů.

Národní park West Coast je proslulý svou rozmanitostí místní flory a fauny, především velkým množstvím druhů ptactva. Ideálním obdobím pro návštěvu je srpen, září a říjen, tedy jihoafrické jaro, kdy povrch země pokrývá koberec rozkvetlých květin. Z živočišných druhů se v parku můžeme setkat s volně žijícími pštrosy, mnoha druhy antilop (eland, bontebok, kudu, gemsbok, duiker and steenbok), pakoni a zebrami. Z menších druhů zvířat jsou to pak karakalové, mungové nebo želvy. Při troše štěstí zahlédneme ve vlnách Atlantického oceánu velryby jižní.

Národní park West Coast se rozprostírá kolem laguny, která zabíhá hluboko do vnitrozemí. Voda v zátoce je mělká a o mnoho teplejší než okolní vody studeného Atlantického oceánu, což činí národní park West Coast populárním místem ke koupání.

Po průjezdu parkem se dostaneme do malebného městečka Langebaan, které si oblíbili především nadšenci kite-surfingu. Zde uděláme zastávku na pozdní oběd.

Z Langenbaanu vyrazíme zpět směrem do Kapského Města. Naší poslední zastávkou bude předměstí Blouberg, které nabízí nejdelší písčitou pláž v Kapském Městě a nádherný výhled na Stolovou horu. 

Trasu výletu a délku zastávek je možné upravit podle individuálních přání klientů.

Cena na vytádání.